@@11@@
Гомеопатия
Одесские крупинки или globuli по-одесски.

Украинский гомеопатический ежегодник: Украинские традиции в медицине

~~~ 28-29.I.22 - XXXII ЕЖЕГОДНАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ ГОМЕОПАТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ (МОСКВА, РФ) ~~~ 01.II.22 - ЕЖЕМЕСЯЧНОЕ МЕЖРЕГИОНAЛЬНОЕ ЗАСЕДАНИЕ НМГООО (ОДЕССА, УКРАИНА) ~~~ 07-10.IV.22 - МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНГРЕСС "МИР В ГОМЕОПАТИЧЕСКОЙ ПЕРСПЕКТИВЕ" (РИГА, ЛАТВИЯ) ~~~ 08-10.IV.22 - ГОМЕОПАТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ С МЕЖДУНАРОДНЫМ УЧАСТИЕМ (ОНТАРИО, КАНАДА) ~~~ 08-10.IV.22 - ГОМЕОПАТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ С МЕЖДУНАРОДНЫМ УЧАСТИЕМ (НЕЛЬСОН, НОВАЯ ЗЕЛАНДИЯ) ~~~ 07-10.IХ.22 - 75-Й МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНГРЕСС LMHI (СТАМБУЛ, ТУРЦИЯ) ~~~

Поиск:
Гомеопатия - это... Карта сайта Написать письмо врачам Написать письмо в аптеку Правила записи на консультации врачей
Публикации по гомеопатии Периодические профессиональные издания
Международные новости Семинары, конференции, форумы Одесские Гомеопатические Конгрессы
И снова о фаршированной рыбе Объявления для гомеопатов События, даты, поздравления и комментарии Книги и журналы для гомеопатов Новые издания по гомеопатии
Одесское гомеопатическое общество Анкеты консультантов и лекторов Общества
Одесская гомеопатическая аптека История аптеки Номенклатура динамизированных средств Монокомпонентные средства Многокомпонентные динамизированные средства Изготовление гомеопатических лекарств
История гомеопатии в регионе Materia medica Гомеопатия для чайников Вопрос - ответ Дружественные сайты

УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ В МЕДИЦИНІО.П. Мощич
Київська медична Академія післядипломної освіти,
Міжнародна Школа класичної Гомеопатії
Україна, м. Київ


The Ukrainan traditions in medicine. A.P. Moshchych (Kyiv, Ukraine)
Ukraine which was always connected historically and geographically with the numerous states of Europe and the world is known for deep traditions in medical science. Our country gave many prominent physicians and naturalists to the world. Along with numerous historically formed medical schools of our country, the Ukrainian homeopathic school continues developing traditions of humanism and constant self-perfection. For about 170 years the homeopaths of Ukraine display kindness and belief in cure of diseases. Graduates and students of the national homeopathic school founded by the Popovs, consult patients in over 100 countries of the world. The traditions of the Ukrainian homeopathic school were continued by opening a homeopathic school in KMAPO after P.L.Shupik (1989), conducting training and research programs includ-ing international ones. Over thousand of native and foreign specialists in the field of homeo-pathic medicine and homeopathic pharmacy have been trained at different cycles. The article presents the main theses and perspectives of modern homeopathic education in our country.

З давніх давен Єврапа жила різноманітним, але єдиним життям, спільно розвиваючи торгівлю і науку, освіту і релігію, культуру і мистецтво, і, звичайно, медицину. Історичний і географічний перетин шляхів Європи, що проходив через розвинену і могутню державу - Київську Русь (теперішню Україну), зумовив родинні зв’язки князів Київських та інших Українських земель з королівськими сім’ями Франції і Швеції, Австрії і Угорщини, Німеччини і Чехії, Польщі, Британії та інших країн тодішнього світу. В Україні були відкриті і успішно працювали Острозька академія (1576), Замостська Академія (1593), Києво-Могилянська Академія (1632), Львівський колегіум (1773), які стали першими вищими учбовими закладами XVI-XVIII cт. не тільки в нашій державі, але і в Європі.

Практично тотальна грамотність і писемність населення України XVII-XVIII століття дивувала подорожуючих з інших країн Європи. Перша демократична «Українська Конституція» Пилипа Орлика стала першим взірцем конституції в Європі, лягла в основу нових демократичних документів, що приймались в країнах тодішнього світу. Україна дала Світові першого відкривача променів, що були потім названі рентгеновськими (І.Пулюя), першої в світі телевізійної трубки (Б.П.Грабовського), автора перших вертольотів (І.І. Сікорського, 1889-1972) та інших видатних особистостей. Україна завжди мала великих композиторів (таких як Артемій Ведель(1767-1808), Дмитро Бортнянський (1751-1825), Максим Березовський (1745-1777), видатних вчених-гуманістів (як В.І.Вернадський, 1863-1945), видатних філософів (як Г.С.Сковорода, 1722-1794), поетів, архітекторів, митців, художників, чиї творіння дивують нас і сьогодні майже десять віків прекрасними фресками і витончиними лініями Софіївського собору чи Кирилівської церкви, Видубецького монастиря чи Печерської Лаври (що вже перейшла рубіж 950-літнього віку).

Медичні традиції нашої держави сягають далеких часів київських лікарів-монахів Аліпія та Агапіта Печерського (приблизно1095 р.н.). Україна славилась своїми національними професійними медичними кадрами, гуманистичними традиціями, накопичуючи величезний досвід як в галузях діагностики і терапії, так і в галузях фармацевтичної науки і практики. Корифеями медицини, вихователями цілих шкіл медичних кадрів, були: Георгій Дрогобич (1450-1494) - доктор філософії і медицини, ректор Болонського університету, професор Краківського університету; Єпіфаній Славинецький (?- 1675) - викладач анатомії і медицини Києво-Могилянської Академії; засновник вітчизняної епідеміології, почесний доктор 12 європейських академій, Данило Самойлович (1744-1805); вчений-енциклопедист, автор вітчизняної медичної термінології, засновник наукового акушерства в нашій країні Нестор Амбодик -Максимович (1744-1812); видатний хірург і анатом, автор атласу з анатомії, за яким навчались у XIX ст. лікарі Європи і Америки Ілля Васильович Буяльський; один із засновників вітчизняної наукової педіатрії Степан Хотовицький (1796-1881); ініціатор створення і перший голова товариства дитячих лікарів в Києві (1900) та скликання першого Міжнародного з’їзду педіатрів (1912) Іван Троїцький (1854-1923); засновники київської наукової терапевтичної школи Василь Парменович Образцов (1849-1920) та Микола Дмитрович Стражеско (1876-1952); один із засновників патфізіології Олександр Олександрович Богомолець (1881-1946); видатний офтальмолог Володимир Петрович Філатов (1875-1956); світила вітчизняної хірургії: Микола Іванович Пирогов (1810-1881), Володимир Афанасієвич Караваєв (1811-1892); засновники Одеської бактеріологічної станції (1886) - другої в Світі науково-практичнолї протиепідемічної установи (після Пастерівськоого інституту в Парижі) - Ілля Ілліч Мечніков (1845-1916) та Микола Федорович Гамалія (1859-1949); видатний епідеміолог зі світовим іменем Данило Кирилович Заболотний (1866-1929); київський вчений-анатом зі світовим іменем, автор першого в Світі атласу мозку людини (1890) Володимир Олексієвич Бец (1834-1894) та багато інших непересічних особистостей історії Української медицини, якими могли б гордитись будь-які народи, чи найбільш розвинені країни світу.

Серед медичних шкіл України неабияке місце займає українська гомеопатична школа. Народившись в Німеччині понад 200 років тому, гомеопатія, як медичний терапевтичний напрямок, на Україні офіційно затвердилась вже понад півтора століття тому, у вигляді першої Київської гомеопатичної аптеки, що відкрилась в 1835 році, Київської Школи гомеопатії, засновником якої був відомий лікар-гуманіст Д.В.Попов (1899-1991). Маючи свої традиції, українська школа гомеопатії стверджувалась і розвивалась працею багатьох видатних «докторів» і «аптекарів». Пройшовши роки росквіту та роки переслідування, гомеопатична наука на Україні вистояла, і залишилась дієвим ефективним популярним напрямком медичної допомоги, що дав цілу низку талановитих дипломованих медиків, які надали значну допомогу сотням тисяч пацієнтів. Сьогоднішня наша задача - не розгубити досвід пепередників, взяти його на озброєння, розвивати, ширше впроваджувати в практичну охорону здоров’я, безумовно залучаючи найкращі наробки гомеопатичного напрямку медицини інших країн Європи.

У відповідності до наказу МОЗ України, курси (ТУ – тематичне удосконалення) з гомеопатії для лікарів і провізорів існують в Київському державному інституті удосконалення лікарів (тепер - КМАПО ім. П.Л.Шупика) з 1989 року. Вони стали першими державними курсами з класичної гомеопатії як на Україні, СНД, так і у Східній Європі, створеними за ініціативи видатного гомеопата зі світовим іменем, заслуженого лікаря України - Т.Д.Попової. Цикл гомеопатіё очолив за її ініціативи з 1990 року учень і послідовник школи Попових, кандидат медичних наук, доцент О.П.Мощич. За роки існування вказаних курсів з гомеопатії зібрано величезний досвід викладацької роботи, проведення виїзних циклів в різних містах України та СНД. В різні часи, на запрошення керівника курсу, в лекційній програмі приймали участь такі відомі авторитети у вітчизняній гомеопатії, як Н.Д.Москаленко, Н.К.Симеонова, В.Ж.Біхунова, Л.М.Бадья, О.Ф.Фінберг, провідні вчені, професори - Н.П.Максютіна, О.М.Гриценко, І.З.Самосюк, І.С.Чекман, інші видатні особистості. Унікальність курсу як в глибокому вивченні теоретичних і практичних основ класичної гомеопатії, так і у визначені місця гомеопатії в сучасній медицині, ії історичній, філософській, методологічній, духовній взаємодії з найдавнішими «прабатьками» і попередниками, та найновішими напрямками сучасних терапевтичних технологій. Така виняткова особливість курсів є можливою завдяки участі в їх підготовці і проведенні визнаних фахівців з багатьох дисціплін - фармакогнозії та фармхімії, фітотерапії, голкотерапії та фармакології, фізики, патфізіології і психіатрії, викладенні їхнього бачення ролі і місця гомеопатії, унікальності її можливостей, механізмів дії і можливостей ефективного застосування в теорії і практиці медицини.

За час існування курсів випускниками стали понад 1 тисячу лікарів та провізорів з України, СНД, країн Європи, Америки та Азії.

Курси складені з різних рівнів послідовних циклів навчання з гомеопатії. Поділ відбувається перш за все за кількістю навчальних годин, а, відповідно, і об'єму навчальної програми. Так, 1-й «базисний» цикл ТУ «Основи гомеопатії» розрахований на спеціалістів з вищою медичною освітою, що бажають вивчати гомеопатію, і не проходили навчання в держаних, або прирівнених до них акредитованих учбових медичних закладах з основ гомеопатії, а також випускників гомеопатичних курсів в інших країнах СНД, слухачів семінарів з вузьких питань застосування гомеопатичних лікарських засобів, спеціалістів всіх медичних фахових напрямків, зацікавлених у поглибленні знань в області гомеопатії. «Базисний» цикл ТУ «Основи гомеопатії» розраховано на 156 годин, з яких 82 години - лекційний матеріал, 74 - семінарські та практичні заняття (участь у клінічних консультативних прийомах лікаря-гомеопата, розборах хворих).

Подовжений курс спеціалізації розрахований на 312 годин, з яких 100 годин-лекційний матеріал, 138 - практичні заняття, та 62 години-семінарські заняття, (12 -вступна і випускна конференції, та екзамен).

Створена і вже користується популярністю програма "Фітотерапевтичні і гомеопатичні лікарські засоби", яка розрахована на 312 та на 156 годин.

Лекції включають матеріали з питань історії методу та принципів гомеопатії, гомеопатичних лікарських засобів, технології їхнього виготовлення і особливостей призначення; особливостей обстеження та ведення гомеопатичного пацієнта; механізму дії гомеопатичних лікарських засобів; наукових досягнень в галузі гомеопатії; гомеопатичний «конституцій», хронічних «міазмів», клінічних характеристик, показань для призначення (патогенезів) від 60 до 100 гомеопатичних препаратів, які найбільш широко застосовують.

Успішне завершення курсів з гомеопатії дає можливість випускникам самостійно практикувати гомеопатичний метод.

Випускники названих циклів ТУ, які пройшли повний курс навчання і успішно склали іспити, отримують офіційний документ (сертифікат державного взірця) про проходження курсу з гомеопатії Київської медичної академії піелядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України - вищого медичного учбового закладу піелядипломної освіти IV рівня акредитації.

Крім описаних курсів з гомеопатії, кафедра проводить цикли з окремих питань застосування гомеопатичних лікарських засобів, присвячені сімейный медицині, педіатрії, дерматології, неврології, гінекології, пульмонології, кардіології, захворюванням ЛОР-органів та їхній терапії гомеопатичними ліками для спеціалістів вузького профілю та зацікавлених лікарів різних спеціальностей.

Цикли «Фітотерапевтичні та гомеопатичні лікарські засоби» та «Гомеопатична фармація» проводяться для лікарів і провізорів. Об'єм окремих спеціалізованих циклів та семінарських занять - від 12 до 60 навчальних годин. Крім основного навчального плану, є можливим проведення позапланових циклів та семінарів на індивідуальне замовлення для медичних установ та груп лікарів.

Чималі традиції курсів з гомеопатії щодо викладання класичної гомеопатії - у міжнародній співпраці фахівців України і Німеччини. Так, у відповідності до договору про співпрацю між Київською медичною Академією післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика і одним з найстаріших і найавторитетніших виробників гомеопатичних лікарських засобів в Європі і у Світі - Німецьким Гомеопатичним Союзом (DHU), зібрано унікальний досвід міжнародної координації курсів для лікарів і провізорів з гомеопатії, що були організовані і проводились за новою (спільно розробленою і затвердженою) програмою навчання КМАПО ім. П.Л.Шупика і DHU. Починаючи з 1995 року, така співпраця надала можливість оволодіти знаннями з класичної і кліничної гомеопатії сотням фахівців з вищою медичною освітою. Їхня подальша участь у клінічних дослідженнях ефективності гомеопатичної терапії (що проводяться вже понад п’ять років під патронатом DHU за найвищими міжнародними стандартами і сучасними вимогами до наукових клінічних досліджень) дала можливість переконатись не тільки лікарям-даслідникам, але і керівникам чільних фахових наукових клінічних закладів, та керівникам медичних служб України, в цілковитій необхідності застосування для практичної охорони здоров’я високоефективного природнього лікування гомеопатичними лікарськими засобами.

У відповідності до договору про співпрацю між Київською медичною Академією післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика і Міжнародною Академією класичної гомеопатії (Греція), в рамках КМАПО створено Міжнародну медичну Школу класичної гомеопатії. Метою створення міжнародної Школи є подальший розвиток методу гомеопатії, та його поширене впровадження в медичну практику шляхом розширення можливостей вивчення (із залученням міжнародних програм та викладачів національних та міжнародних шкіл гомеопатії) методології, принципів, особливостей виробництва та застосування гомеопатичних лікарських засобів в клінічній терапевтичній практиці. Навчальна програма Міжнародної Школи (понад 600 годин) включає унікальні матеріали почесного професора КМАПО і викладача Школи професора Джоржа Вітулкаса - видатного педагога, вченого, директора Міжнародної Академії класичної гомеопатії (Греція), автора десятків багатотомних монографій та посібників з питань теорії і практики гомеопатії, почесного президента багатьох міжнародних та національних Гомеопатичних конгресів та організацій, лауреата альтернативної Нобелівської премії (міжнародної наукової комісії при парламенті Швеції) за досягнення в медицині, почесного професора багатьох медичних Університетів Європи.

Программа навчання в Школі складається із послідовних двотижневих семінарів, що будуть проведены один раз на квартал. В роботі Міжнародної медичної Школи класичної гомеопатії передбачається участь провідних фахівців України, особисто проф. Дж.Вітулкаса, фахівців СНГ, Європи. Термін навчання — 3 роки, під час якого слухачі мають змогу детально ознайомитись з об'ємними матеріалами (до 400 годин) відеолекцій проф. Дж. Вітулкаса.

Учбовий процес, як в Міжнародній державній медичній Школі класичної гомеопатії, так і на тематичних курсах удосконалення лікарів та провізорів, забезпечений сучасними комп'ютерними програмами, аудіо- та відеотехнікою. Теоретичну частину занять проводять в затишних сучасних аудиторіях, практичну - в консультативному гомеопатичному відділенні, яке є клінічною базою Київської медичної академії последипломної освіти. Навчання у Школі проводять відповідно до європейської програми, з подальшим складанням іспитів міжнародній екзаменаційній Раді, за участю провідних фахівців України та ЄС. Після завершення повного курсу навчання видається диплом державного зразку України та міжнародний сертифікат.

Оглянувши вікові традиції медицини на Україні (Русі), обдарованість і нелегку, але натхненну самовіддану щоденну працю корифеїв вітчизняної медицини - наших вчителів, стає зрозумілим, що тільки перейнявши у них глибоку і цілковиту відданість цьому гуманному фахові - медицині, тільки продовживши їхню науку істинного патріотизму, віри, людяності, творчості, цілеспрямованості, щоденного кропіткого навчання для зросту власної освітченості і професійної майстерності (а отже, і кращої допомоги страждучому), примноживши і передавши нашим учням їхню велику і добру науку, ми зможемо стати достойними імені їхніх «учнів і послідовників».

ЛІТЕРАТУРА:

1. Мощич О.П. // Український гомеопатичний щорічник. – 2001. – Т.4. – С. 57-60.
2. Попова Т.Д. // Вестник гомеопатической медицині. – 1995. - №1. – С. 7-19.

Украинские традиции в медицине. А.П. Мощич (Киев, Украина)
Украину, которая исторически и географически всегда была связана с многочисленными государствами Европы и мира, издавна отличали глубокие традиции в медицинской науке. Наша страна подарила миру многих великих врачей и естествоиспытателей. Вместе с многочисленными, исторически сложившимися, медицинскими школами нашей страны, Украинская гомеопатическая школа продолжает развивать традиции гуманизма, человечности и постоянного самосовершенствования. Уже около 170 лет врачи-гомеопаты Украины несут людям добро и веру в исцеление от болезней. Выпускники и слушатели национальной гомеопатической школы, созданная семьёй Поповых, сегодня ведут приём более чем в ста государствах мира. Продолжением традиций украинской гомеопатической школы стало открытие курса гомеопатии в КМАПО им. П.Л. Шупика (1989), проведение обучающих и исследовательских программ, в том числе и международных. Более тысячи отечественных и зарубежных специалистов в области гомеопатической медицины и гомеопатической фармации уже прошли обучение на различных циклах. В статье представлены основные положения и перспективы современного гомеопатического образования в нашей стране.

Автор: директор Международной государственной Школы классической гомеопатии, врач-гомеопат, кандидат медицинских наук, доцент Мощич Александр Петрович, руководитель цикла обучения гомеопатии КМАПО им. Шупика; член международных комиссий по образованию в гомеопатии; член Государственного Фармкомитета Украины. Международная Школа классической гомеопатії: Украина, г. Киев, 04112, ул. Дорогожицкая, 9; тел.: +(044) 205-49-69, тел/факс +(044) 205-49-79.

1
 

Украинский гомеопатический ежегодник: Украинские традиции в медицине
Гомеопатические книги и книги по гомеопатии.© 2003-2022Рейтинг Mail.ru
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет


Яндекс цитирования

Украина онлайн
УКРМЕД - Каталог Медичних Сайтiв в Українi Meddesk.ru - медицинская доска объявлений. Обмен ссылками.