@@11@@
Гомеопатия
Одесские крупинки или globuli по-одесски.

У нас целый мир гомеопатии. Лечение гомеопатией в Одессе, ул. Тираспольская, 13 Центральная Одесская гомеопатическая аптека (аптека №5 ОАО "Фармация"). У нас Вы найдете все гомеопатические препараты. Узнаете о классической гомеопатии и все о последних форумах и семинарах по гомеопатии.

~~~ 28-29.I.22 - XXXII ЕЖЕГОДНАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ ГОМЕОПАТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ (МОСКВА, РФ) ~~~ 01.II.22 - ЕЖЕМЕСЯЧНОЕ МЕЖРЕГИОНAЛЬНОЕ ЗАСЕДАНИЕ НМГООО (ОДЕССА, УКРАИНА) ~~~ 07-10.IV.22 - МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНГРЕСС "МИР В ГОМЕОПАТИЧЕСКОЙ ПЕРСПЕКТИВЕ" (РИГА, ЛАТВИЯ) ~~~ 08-10.IV.22 - ГОМЕОПАТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ С МЕЖДУНАРОДНЫМ УЧАСТИЕМ (ОНТАРИО, КАНАДА) ~~~ 08-10.IV.22 - ГОМЕОПАТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ С МЕЖДУНАРОДНЫМ УЧАСТИЕМ (НЕЛЬСОН, НОВАЯ ЗЕЛАНДИЯ) ~~~ 07-10.IХ.22 - 75-Й МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНГРЕСС LMHI (СТАМБУЛ, ТУРЦИЯ) ~~~

Поиск:
Гомеопатия - это... Карта сайта Написать письмо врачам Написать письмо в аптеку Правила записи на консультации врачей
Публикации по гомеопатии Периодические профессиональные издания
Международные новости Семинары, конференции, форумы Одесские Гомеопатические Конгрессы
И снова о фаршированной рыбе Объявления для гомеопатов События, даты, поздравления и комментарии Книги и журналы для гомеопатов Новые издания по гомеопатии
Одесское гомеопатическое общество Анкеты консультантов и лекторов Общества
Одесская гомеопатическая аптека История аптеки Номенклатура динамизированных средств Монокомпонентные средства Многокомпонентные динамизированные средства Изготовление гомеопатических лекарств
История гомеопатии в регионе Materia medica Гомеопатия для чайников Вопрос - ответ Дружественные сайты
Кардіологічна патологія дитячого і підліткового віку, терапевтичні можливості гомеопатичного лікування

О.П. Мощич
Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Міжнародна Школа класичної гомеопатії
Україна, м. Київ

Cardiological pathology in the children's and teenage period, the therapeutic possibilities of homeopathic treatment. O.P. Moshchych (Kiev, Ukraine)

The organic and functional affections of the cardiovascular system can appear both in children and in adolescents. Provoking factors are overstrain and emotional injuries at school, uneasy emotional situation at home, nervous exhaustion, chronic lack of sleep. The same problems in the cardiovascular system develop against the background of establishment of the menstrual function in girls, accelerated growth, affections of the thyroid gland and other changes of the pubertal period. The author considered the basic types of such disturbances, with differential diagnostics of many of the recommended homeopathic medicines.

Ключевые слова: заболевания сердца, дети, подростки, гомеопатия
Key words: heart pathology, children, teenager, homeopathy
Практично кожна людина в різному віці має прояви функціональних розладів серцево-судинної системи, у вигляді дискомфорту або болю в області серця, «колючого», «стискуючого» або іншого характеру, серцебиття, порушення серцевого ритму.
Такі проблеми частіше виникали внаслідок переживань, нервових стресів, емоційних чи фізичних навантажень та інших ситуацій. Основою таких проявів, як правило, є невротичні, ендокринні та гуморальні порушення.
Описані прояви зі сторони серцево-судинної системи можуть виникати як у дітей, так і у підлітків. Провокуючим фоном є перевантаження в школі, неспокійна психоемоційна атмосфера вдома, в класі, нервове виснаження внаслідок надмірного навантаження на заняттях в учбовому закладі, в гуртках, на музиці, на тренуваннях, що ними ми турботливо оточуємо наших дітей; хронічне недосипання. Також нерідко подібні прояви зі сторони серцево - судинної системи виникають на тлі становлення менструальної функції у дівчат, прискореного росту та інших змін в пубертатному віці.
Функціональні розлади серцево-судинної системи.
Такі стани потребують нормалізації режиму дня і психоемоційних навантажень, адекватного відпочинку і застосування перш за все природних засобів адаптогенної дії, одними з найефективніших серед яких є гомеопатичні лікарські засоби; але значно рідше - фармакологічні медикаменти.
При функціональних розладах серцево-судинної системи з успіхом можуть бути застосовані: Ігнаціа (Ignatia), Пульсатилла (Pulsatilla), Арніка (Arnica), Кратегус (Crataegus), Дигіталіс (Digitalis), Строфантус (Strophantus), Спігеліа (Spigelia), Платина (Platina), Мошус (Моschus), Нукс мошата (Nux moschata), Актеа рацімоза (синонім: Циміціфуга) (Асtеа гасemоsа).
Ігнаціа: кардіалгія невротичного характеру, що може супроводжуватись тахікардією, або екстрасистолією; виникає внаслідок психоемоційного стресу, перевантаження, виснаження, стресу у чутливих емоційно лабільних людей частіше замкнутого (інтровертивного) характеру.
Пульсатилла: емоційно обумовлені серцеві проблеми, відчуття стискуючого болю, дискомфорту («млосно» в області серця; аритмії, що виникають на тлі переживань; образ, ревнощів; порушення менструального циклу).
Кратегус: відчуття тиснення і болю в грудях, тахікардія, аритмія; болі в області серця і нижче лівої ключиці; слабкість серцевих тонів; задишка від найменшого руху; серцева недостатність, загальна блідість, навіть периферійна ціанотичність, холодні кінцівки; анемія; артеріальна гіпертензія; нервозність, роздратованість, неврастенія, боязливість; серцева слабкість після перенесеного грипу.
Дигіталіс: загальна слабкість, майже до запаморочення і втрати свідомості; брадикардія, аритмія, мерехтлива аритмія; блідість до ціанозу, гіпотермія; стан, що нагадує колаптоїдний; паралельні ознаки серцевої недостатності, недостатності кровообігу і печінкової патології.
Строфантус: слабкість міокарда, недостатність серцевих клапанів; прискорене серцебиття, серцеві болі, відчуття розширення серця; анемія; серцеві набряки, утруднене дихання.
Спігеліа: серцебиття, задишка, аритмія, млосно в області серця, пронизуючі болі в серці, що надзвичайно підсилюються від доторкання; невралгія верхніх кінцівок; стенокардія, задишка, потреба лежати на правому боці з високо піднятою головою; ревматичний кардит.
Платина: серцебиття, болі в області серця на тлі невротичних, істероїдних реакцій, змін настрою, порушень зі сторони статевої системи у дівчаток.
Мошус: серцебиття, відчуття тремтіння в області серця, під час емоційного збудження, істероїдних реакцій; схильність до запаморочень, навіть з втратами свідомості; задишка невротичного характеру; спастичні нападоподібні болі в грудях, в області серця; лякливість, сльозливість, тремтіння в тілі.
Нукс мошата: напади серцебиття, болю, як ніби щось хапає за серце, стискуючи його; аритмія, серцева недостатність; похолодання кінцівок, схильність до втрат свідомості, запаморочення, «мушки» перед очима; невротична кардіалгія; метеоризм, гикавка, аерофагія, «гастрокардіальний синдром»; слабкість, розбитість, сонливість.
Актеа рацімоза (Циміціфуга): функціональні розлади серцево-судинної системи у дівчат в період ендокринної перебудови (в передменструальний період, під час встановлення місячних; невротичні порушення в цей період); серцебиття, болі в області серця, що відбиваються в ліву руку, в плече, шию.
При переважаючому болю в області серця, без сумніву, найважливішим є всебічне обстеження, з метою уточнення походження таких клінічних проявів зі сторони серцево-судинної системи. Водночас, в будь-якому разі, поруч з фармакологічними засобами (якщо такі виявляють дійсно необхідними) та іншою, адекватно необхідній ситуації терапією, можна думати про доречність застосування гомеопатичних медикаментозних засобів, серед яких важливе місце належить наступним: Кактус грандіфлорус (Сасtus grandiflorus), Найя (Nаjа), Ліліум тігрінум (Lilium tigrinum), Табакум (Таbасum), Адоніс (Adonis vernalis), Глоноінум (Glonoinum), Фосфор (Рhosphorus), Актеа рацімоза (Циміціфуга).
Кактус грандіфлорус: переважає не тахікардія, а болі в серці, стискуючого характеру; відчуття «перевертання серця»; стискування всієї грудної клітки, серця, колючий біль; болі у серці від будь-яких найменших причин.
Ліліум тігрінум: «стискуючий біль» в серці, біль і оніміння в правій руці; тахікардія під час руху; типовим є зменшення болю, якщо лежати на лівому боці; часті болі в серці у дівчат пубертатного віку на фоні гінекологічних порушень.
Табакум: тахікардія, коли лежить на лівому боці; часом брадикардія, яку супроводжує виражений біль, подібний до «стенокардитичного».
Адоніс: болі в лівій частині тіла, в області серця; відчуття стискання серця з онімінням і «повзанням мурашок» в лівій руці, болем в потилиці і вздовж хребта; страхи і серцебиття; задишка.
Глоноінум: відчуття важкості і повноти в голові, приливи крові до голови, запаморочення, навіть втрата свідомості; приливи крові і гіперемія обличчя, з відчуттям пульсації артерій в усьому тілі; тупий спастичний біль в області серця, сильне прискорене серцебиття; психоемоційне збудження і страх.
Фосфор: наслідки швидкого росту організму, астенізації, нервового виснаження, стресів, перевантажень і переживань в школі і дома, що можуть спричинити виникнення болю, частіше колючого характеру в області серця, тахікардію.
Часто першим симптомом, що оцінюють як прояв враження серцево-судинної системи, може виступати серцебиття - тахікардія. Цей симптом може супроводжувати багато захворювань, але часто потребує, крім патогенетичної терапії основної патології, і симптоматичного лікування.
Тахікардія.
Перш за все, потрібно вияснити, що спричинило тахікардію; яка патологія (якої системи) лежить в основі механізму її виникнення і розвитку. При виникненні «емоційно спричиненого» серцебиття (на тлі хвилювання, страху, збудження) з успіхом можна вжити: Аконіт (Асоnitum), Ігнаціа (Ignatia), Гельземіум (Gelsemium), Белладонна (Belladonna), Актеа рацімоза (Циміціфуга) (Асtеа rасemоsа), Коффеа (Сoffеа), Сіафізагріа (Staphisagria), Аргентум нітрікум (Argentum nitricum), Ацідум фосфорікум (Acidum phosphoricum), Аурум металікум (Aurum metallicum), Мошус (Moshus).
Приклади: Ігнація - «емоційна тахікардія», нервового або функціонального характеру; непостійність, парадоксальність, раптова поява спазму або прискореного серцебиття; зітхання, позіхання, плач; відволікання уваги сприяє зменшенню вказаних симптомів; тахікардія виникає від смутку, неприємностей, перевтоми, горя, розчарування, стресу, шоку, переляку; серцебиття може супроводжувати тривога, безсоння; виникає на тлі відчуття «істеричного клубка» в горлі.
Мошус - емоціональна тахікардія, коли вона розвивається нагло, і супроводжується задишкою і неспокоєм; частий, але, часом, слабкого наповнення пульс; тремтіння в області серця; нервозність без вагомих причин, приступи сміху чи плачу, схильність до зомління, запаморочення.
Коффеа - сильний, швидкий та напружений пульс у дуже вразливих людей; радість, ідеї та просто думки не дають спати, викликають безсоння, головний біль, тахікардію.
Аконітум - тахікардія виникає раптово, миттєво; пульс твердий, напружений, повний; такі ознаки часті на тлі нервового стресу, переживань, переляку, або гострого запального пронесу, гіпертермії, гострого болю в серці, страху смерті; загальне нервове збудження.
Белладонна - тахікардія, видима пульсація артерій; «пульсуючий» головний біль, іноді навіть корчі; безсоння, жахливі сни, галюцинації, нічний енурез, поліурія; як і у Аконіту – «гострий» початок захворювання, яскраві прояви пентади Цельса-Галена (тумор, рубор, кальор, дольор, функціолєза); яскрава гіперемія, набряк, виражений капілярний малюнок; розширені зіниці, сильна сухість слизових оболонок, спрага; «дитячий» або «жіночий» препарат, для осіб переважно «артистичної натури» (емоційних, вразливих, нервових).
Лахезіс - тахікардія, серцебиття, аритмія, приступи задишки і запаморочення, спастичного болю в області серця; хронічні нейроендокринні, судинні порушення, гіпертонічна хвороба; тромбоцитопенічна пурпура; відчуття стиснення серця, тахікардія з задишкою (ядухою); часом - відчуття «зашморгу» на шиї; це важливий медикамент для лікування патології, що виникає на тлі інтоксикації. Тахікардія пов'язана з важкими приливами жару до обличчя, голови. Нестерпність до обтислого одягу, особливо того, що торкається шиї.
Тахікардія як прояв ендокринної патології.
Як і багато інших клінічних патологічних проявів, ендокринна патологія може також спричиняти тахікардію.
Сьогодні патологія щитовидної залози у дітей стала нерідкою; що, напевно, спричинено екологічними порушеннями, і призвело до того, що гіперплазію щитовидної залози І ст. практично вже сприймають як «норму». Гіпертиреоз в більшості випадків супроводжується тахікардією, коли показані Йод (Іоdum), Лахезіс (Lachesis), Ігнатіа (Ignatia), Лікопус (Lycopus), Натрум муріатікум (Natrum muriaticum), Аурум йодатум (Аurum iоdаtum), Спонгія (Sроngіа), Актеа рацімоза (Циміціфуга). Наприклад: Йод - зоб; часте серцебиття при найменшому зусиллі, часом - видима пульсація артерій; «тиснучий» біль в області серця; слабкість, запаморочення, ревматоїдне враження суглобів; схуднення. Лікопус - токсичний зоб; пульс дуже слабий, нерегулярний, частий; серце «калатає»; стиснення в ділянці серця; перикардіальні болі; летучі ревматоїдні болі; ціаноз; екзофтальм. Спонгія - тіреотоксикоз, сильне серцебиття із задишкою, нічні приливи жару зі страхом смерті; відчуття, ніби серце «виривається» назовні.
Актеа рацімоза (або Циміціфуга) - частий нерегулярний слабкий пульс та болі в області серця у дівчат на тлі дисменореї, болючих і надмірних місячних, що (часом) супроводжують болі в молочних залозах; виникають на тлі аднекситів; часто - невралгічні прояви; спастичні болі в області органів малого тазу; можливо, навіть, - судомний синдром.
Тахікардії внаслідок виливу фізичних факторів - фізична, психічна перевтома, травми, - коли можна застосувати такі засоби, як Арніка (Агnіса), Рус (Rhus), Аурум (Аurum), Глоноінум (Glоnоіnum), Кактус (Cactus).
Наприклад: Арніка - тахікардія внаслідок фізичної чи психічної перевтоми у школі або поза класом, внаслідок серйозних і тривалих занять спортом, фізичної праці, часто на тлі гіпертрофії серцевого м'язу; супроводжується відчуттям фізичного болю, що може підсилитись, як і сама тахікардія, від руху, бігу, піднімання вантажу, а, навіть, від доторкання.
Рус - гіпертрофія міокарду внаслідок фізичних перевантажень, прискорене серцебиття і тремтіння в спокійному стані; аритмія; слабкість пульсу; часом «мліє» ліва рука; лихоманить. Ревматизм, враження суглобів, сухожилків зв'язок, фасцій; ішіалгії.
Аурум - відчуття завмирання серця на кілька секунд, неправильний ритм серцебиття, пульс частий, слабкий, нерегулярний - у хворих з частим пригніченням настрою, схильністю до психоемоційних порушень, депресій; відчуття стискання грудної клітини, страхів; «поколювання» і пекучий біль в області серця; гіпертрофія міокарду, гіпертонічна хвороба.
Глоноінум - сильне прискорене серцебиття, спазматичний стискуючий біль в області серця, з пульсацією в тілі, задишкою; наслідки перегрівання на сонці, «морської хвороби», сильного перевантаження, що супроводжували прилив крові до головною мозку, часом із запамороченням, слабкістю, відчуттям втоми і виснаження, слабкістю (на межі з безсиллям).
Кактус - гіпертрофія міокарда у спортсменів; аритмії, серцебиття при найменшому напруженні, що супроводжує «стискуючий» біль в серці.
Тахікардію можуть спричинити інші захворювання, які супроводжують порушеннями серцевої діяльності. Тоді можуть постати корисними такі засоби, як Арсенікум альбум (Arsenicum album), Найя (Naja), Кратегус (Сrаtаеgus), Дигіталіс (Digitalis), Строфантус (Strophantus).
Арсенікум альбум: тахікардія, пекучий біль в серці, стенокардитичного характеру; задишка; можливе запаморочення, що може виникнути, як прояв інтоксикації під час порушень стану шлунково-кишкового тракту (кишкових інфекцій, елементарних та медикаментозних отруєнь та інших захворювань органів травлення).
Найя: тахікардія сильна, стійка, постійна; хворий не може говорити, задихається, біль віддає в потилицю, плече, праву руку; неспокій, відчуття «близької смерті»; кашель і задишка підсилюються при найменшому фізичному зусиллі. Пульс регулярний за ритмом, але нерегулярний за силою; хворий сумний, зажурений, пригнічений, тривожний.
Такі прояви можуть супроводжувати інші серйозні патологічні стани, як, наприклад, захворювання системи крові. Тоді можливо рекомендувати: Кратегус є показаним при всіх станах реконвалесценції, після гострих хвороб з серцевою слабкістю, особливо, при гіпотензії; Дігіталіс - особливо при аритмії, брадикардії, серцевій недостатності; хворий завмирає, побоюючись ворухнутися; можлива і тахікардія; може виникати як супровід патології гепатобіліарної системи; Строфантус - при швидкому, слабому і аритмічному пульсі, задишці; показаний при важкому перебігу інфекційних захворювань, внаслідок втрат крові, при базедовій хворобі.
Перелік та диференційну діагностику ліків для дітей та підлітків з кардіальними скаргами та ураженнями серця і судин можна подовжувати, але головними у справі лікаря постають точна діагностика, врахування всіх можливих відомостей з анамнезу, провокуючих чинників та супутніх хвороб, повноцінне обстеження та надійне лікування.
Кардиологическая патология в детском и подростковом возрасте, терапевтические возможности гомеопатического лечения. А.П. Мощич (Киев, Украина)
Органические и функциональные поражения сердечно-сосудистой системы могут возникать и у детей, и у подростков. Провоцирующие факторы: переутомление и эмоциональные травмы в школе, неспокойная эмоциональная обстановка дома, нервное истощение, хроническое недосыпание. Также подобные проблемы со стороны сердечно-сосудистой системы возникают на фоне установления менструальной функции у девочек, ускоренного роста, поражений щитовидной железы и других перемен пубертата. Автором рассмотрены основные типы таких нарушений, с дифференциальной диагностикой многих из рекомендованных гомеопатических лекарств.

Кардіологічна патологія дитячого і підліткового віку, терапевтичні можливості гомеопатичного лікування. О.П. Мощич (Київ, Україна)
Органічні та функціональні порушення у серцево-судинній системі можуть виникати і у дітей, і у підлітків. Провокуючими чинниками є перевантаження та емоційні ураження в школі, неспокійна психоемоційна атмосфера вдома, нервове виснаження, хронічне недосипання. Також подібні прояви з боку серцево-судинної системи виникають на тлі становлення менструальної функції у дівчат, прискореного росту, уражень щитоподібної залози та інших змін в пубертатному віці. Автором розглянуті основні типи таких порушень, з диференційною діагностикою багатьох з рекомендованих гомеопатичних ліків.
Информация об авторе. Кандидат медицинских наук, доцент Александр Петрович Мощич - известный в Украине гомеопат, член LMHI и ECH, основатель и бессменный руководитель первых курсов тематического усовершенствования гомеопатии. Преподавательскую работу коллега А.П. Мощич активно сочетает с практической и научной деятельностью, а также с работой в фармцентре МОЗ. В настоящее время звершил работу над диссертацией на соискание степени доктора наук. Систематически участвует в различных конференциях и форумах, в том числе и с докладами. E-mail: homeopat@i.com.ua
 

Медицинский портал о гомеопатии и гомеопатах, в Одессе и мире. Прочтете все про лечение гомеопатией! Найдете центр гомеопатии. Гомеопатия аптека и гомеопатия форум. Гомеопатия в Украине© 2003-2022ђҐ©вЁ­Ј@Mail.ru
Украина онлайн
УКРМЕД - Каталог Медичних Сайтiв в Українi Meddesk.ru - медицинская доска объявлений. Обмен ссылками.